Останні події

Черкащани взяли штурмом міську раду

 

Черкаський «УДАР» спільно з «Батьківщиною», «Свободою» та «Фронтом змін» 21 березня пікетував приміщення облдержадміністрації. Представники опозиційних сил вимагали скасувати рішення про обмеження мирних зібрань та забезпечити вільний доступ до засідань міської й обласної рад.

Перед початком сесії близько трьохсот черкащан, представників і прихильників опозиції, влаштували мітинг під стінами Будинку рад, де мало відбутися засідання міськради. Пікетувальники розгорнули гасла: «Одарич, залиш людям зуби», «Сьогодні асфальт крадеш, а завтра - Шевченка проп'єш», «Разом з тролейбусами Одарич загубив совість».

У цей час опозиціонери: Андрій Кондратенко, Анатолій Бондаренко, Наталія Старікова та Олександр Радуцький заблокували трибуну, щоб висловити свої вимоги до міської влади. Наряд міліції миттєво утворив щільний кордон біля приміщення облдержадміністрації й охороняв його від штурму громадян. Усередину пропускали лише депутатів міської ради та журналістів.

Депутати змушені були перебралися до будівлі міської ради. Вхід до приміщення тут вже не блокували й громадяни могли вільно потрапити до зали на сесію. Щоб розпочати засідання, міському голові й депутатам довелося вислухати вимоги опозиційних сил. Після цього відбулося голосування з приводу скасування двох рішень міської ради: №190 (повідомлення про проведення мирних зборів має подаватися за п'ять днів) залишили в силі, а №194 (про визначення території проведення зборів) - відхилили. Однак мер міста Сергій Одарич запевнив присутніх, що наступного тижня відбудуться круглі столи, під час яких обговорюватимуть визначення оптимального терміну повідомлення про проведення масових зборів. Так, опозиція змусила депутатів рахуватися зі своїми вимогами.

Обурені черкащани також вимагали виділити кошти з міського бюджету для лікування хворих із хронічною нирковою недостатністю, розібратися з незаконним продажем гуртожитків за безцінь, прибрати турнікети з облдержадміністрації, щоб громадяни могли вільно відвідувати пленарні засідання міської та обласної рад.

 

  21 Березеня 2013 +Коментар | подобається