Останні події

"УДАР" всю ніч захищав від штурму Канівський окружком

 

У ніч з 30 на 31 жовтня результати голосування у Канівській 197-й окружній виборчій комісії були під захистом "УДАРу". З учора приміщення комплексу "Авто-Ріка", де розташована ОВК, штурмували чотири рази.

 

Ще й досі на 197-му виборчому окрузі визначається ім'я переможця серед кандидатів у народні депутати. За попередніми даними, кандидат від Об'єднаної опозиції Леонід Даценко майже на 5 тисяч голосів випереджає кандидата Богдана Губського. Тому з боку провладного кандидата чиняться спроби впливу на результати голосування. Тоді як по більшості виборчих округів України підрахунок голосів уже доходить до фіналу, в 197-му окрузі, де не перемагає провладний кандидат, опрацьовано менше половини протоколів.

За словами керівника штабу по 197-му округу партії «УДАР» Дмитра Личка, вдень 30 жовтня до ОВК підтяглися хлопці спортивної статури, які неодноразово намагалися прорватися у приміщення. Атаку стримали працівники райвідділу міліції, а потім їм на підмогу прибули і співробітники «Беркуту». Загроза фальсифікації результатів виборів об'єднала і опозиційні сили: представники «УДАРу», «Батьківщини» і «Свободи» разом з міліцією заблокували вхід у приміщення окружкому.

Тим часом у самій комісії також вирували пристрасті. Кандидат у нардепи по 197-му округу Володимир Матюша вихопив зі столу спірний протокол і спробував його... з'їсти. В цей час невідомі молодики організовано підтягнулись до приміщення ОВК і спробували взяти його штурмом.

Голова ОВК кілька разів втрачав свідомість, погано стало ще двом членам ОВК. За словами прес-секретаря ВО "Батьківщина" Тетяни Воронцової, представники кандидата у народні депутати по цьому округу Богдана Губського намагалися зірвати засідання комісії. Саботажників координував юрист ОВК. Втім, комісія змогла ще деякий час попрацювати.

Згодом знову здійснювались спроби зірвати засідання комісії. Цього разу у приміщенні ОВК вимкнули світло. За цей час приміщення покинули десять членів комісії. Вісім членів ОВК, які залишилися, відмовилися продовжувати роботу.

Після того, як комісія розійшлася, кімнати, в яких зберігається виборча документація і сервери, були опечатані. У зв'язку з розпалом подій правоохоронці посилили охорону приміщення. Співробітники міліції, занепокоївшись розвитком подій, в цілях безпеки навіть заклеїли вікна папером, бо боялися, щоб бува ніхто не розпочав стрілянину.

Кандидати у народні депутати від Політичної партії "УДАР Віталія Кличка" Олег Гончар, Михайло Малінін, а також Ярослав Нищик, якого згодом змінив представник від "Батьківщини" всю ніч охороняли разом зі співробітниками міліції опечатане приміщення ОВК, де зберігалась виборча документація, зокрема бюлетені і протоколи.

 

 

  31 Жовтня 2012 +Коментар | подобається