Останні події

У Черкасах «УДАРівці» мітингували на захист чесних виборів

 

2 жовтня активісти обласного осередку Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» провели під стінами Черкаського окружного адмінсуду мітинг проти численних фальсифікацій і порушень в окружній виборчій комісії №200, що в місті Умань. Саме в цей час суд розглядав справу про визнання дій та рішень членів ОВК щодо внесення змін до розподілу керівних посад у дільничних виборчих комісіях протиправними та скасування такого рішення.

На знак підтримки уманчан, які борються за чесні вибори, близько 50 активістів і прихильників «УДАРу» зібралися під стінами суду. У руках вони тримали плакати із гаслами «УДАР» за чесні вибори», «Не дамо Антону Яценку сфальсифікувати вибори!», «ОВК порушує - суд покриває?».

- Наш протест викликаний тим свавіллям, що відбувається зараз в Умані, - заявив під час мітингу кандидат у нардепи від «УДАРу» по 200-му округу Антон Котвіцький. - Українські засоби масової інформації вже повідомляли про масовий підкуп виборців 200-го округу. Тепер мова йде про підробку документів з боку тих членів окружної виборчої комісії, які підконтрольні кандидату у нардепи, регіоналу Антону Яценку.

За словами Котвіцького, 30 вересня ОВК прийняло незаконне рішення без повідомлення та участі семи членів від опозиційних сил. Цим рішенням було затверджено розподіл керівних посад в ДВК, підготовлений за межами приміщення ОВК та без будь-якого обговорення. За таких обставин не виникає жодних сумнівів, на користь якої політичної сили був проведений такий розподіл. Тому «УДАР» наполягає на припиненні перерозподілу керівних посад в ДВК, оскільки ці дії можуть призвести до непрозорих та сфальсифікованих виборів.

У зв\'язку з масовими порушеннями під час виборчого процесу чотири кандидати по 200-му округу, зокрема і кандидат від \"УДАРу\" Антон Котвіцький, об\'єднали свої зусилля та влаштували довгострокову акцію протесту. Наразі у центрі Умані утворено наметове містечко з 12 наметів.

На думку голови Черкаської обласної організації партії «УДАР» Віталія Іляшенка, складається враження, що представники ОВК від Партії регіонів намагаються зробити так, щоб у дільничних виборчих комісіях на керівних посадах були лише їхні представники або представники підконтрольних їм партій.

- Партія «УДАР» відстоює справедливий розподіл керівних посад по ДВК і закликає суд прийняти чесне і гуманне рішення. Не дамо Антону Яценку сфальсифікувати вибори! - закликав очільник Черкаського «УДАРу».

Того ж дня Черкаський окружний адміністративний суд прийняв рішення у справі, яким відмовив у задоволенні позову та залишив у силі скандальне рішення ОВК. Станом на 3 жовтня 2012 року «УДАРом» вже подано апеляційну скаргу на незаконне та необґрунтоване, на думку «УДАРівців», рішення суду.

Активісти «УДАРу» зазначають, що не вперше стають свідками ситуації, коли судові органи в нашій державі не здійснюють правосуддя і не захищають права громадян і суб\'єктів виборчого процесу. Натомість вони приймають рішення на користь провладних партій чи представників влади.

Доречно згадати нещодавнє рішення Черкаського окружного адміністративного суду за позовом «УДАРу» до Чигиринської РДА, яким цей суд не визнав протиправними дії посадових осіб, а Київський апеляційний адміністративний суд скасував таке незаконне рішення і задовольнив позов «УДАРу» повністю.

 

  3 Жовтня 2012 +Коментар | подобається