Останні події

Антон Котвіцький: «Фальсифікації з боку Партії регіонів в Умані призведуть до масових вуличних протестів»

 

Чотири кандидати в депутати по 200-му виборчому округу об\'єднали свої зусилля під гаслом «Умань за чесні вибори», щоб зупинити масові порушення законодавства з боку кандидата Антона Яценка та його команди.

Кандидат у народні депутати Антон Яценко, не обираючи методів і не обмежуючи себе у засобах, намагається прокласти собі дорогу у Верховну Раду. Українські засоби масової інформації вже повідомляли про масований підкуп виборців 200-го округу. Тепер мова йде про підробку документів з боку тих членів окружної виборчої комісії, які підконтрольні Яценку.

26 вересня на засіданні ОВК, у присутності спостерігачів від усіх кандидатів, були сформовані 172 дільничні виборчі комісії. Формування проводилося шляхом жеребкування і не викликало ніяких претензій у членів комісії та спостерігачів. Більше того, ці списки були офіційно ухвалені комісією. Зокрема за прийняття цих списків проголосувало 12 членів комісії, 10 з яких - від Партії регіонів та дружніх їй партій.

Буквально на наступний ранок позиція цих членів комісії різко змінилася. Очевидно, керівництву місцевого відділення партії не сподобалося, що регіонали не зможуть контролювати найбільші дільниці.

Після триденних спроб змінити списки комісій, члени ОВК від Партії регіонів та її «сателітів» пішли на пряме зневажання виборчого законодавства та ухвалили зміни до рішення від 26 вересня, в якому повністю змінили керівні посади в дільничних виборчих комісіях за списками, сформованими раніше. Головну роль у здійсненні підміни списків зіграв секретар виборчої комісії.

Дізнавшись про це, 30 вересня до ОВК прибули 5 кандидатів у депутати, їх представники і преса. З великим подивом вони виявили, що на сервер ЦВК передаються незрозумілі списки без підписів і печаток. Викликана кандидатами міліція зафіксувала факт порушень, але списки продовжують передаватися, а члени комісії відмовилися давати виразні роз\'яснення з цього приводу, просто стверджуючи, що оригінали існують, але саме зараз їх побачити не можна.

Враховуючи безпрецедентну кількість порушень і тотальний підкуп виборців, кандидати в депутати, які не належать до Партії регіонів, вирішили об\'єднати свої зусилля і добитися чесних виборів в Умані.

Кандидат від Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Антон Котвіцький разом з іншими кандидатами Андрієм Дикуном, Миколою Наконечним і Богданом Хмельницьким заявляють, що в умовах, коли законні методи не працюють, вони змушені вдатися до виведення людей на вулицю.

- Чотири кандидати об\'єднали свої зусилля заради спільної мети - припинити фальсифікації з боку Партії регіонів і повернути списки, сформовані чесним шляхом, - говорить кандидат у нардепи від «УДАРу» по округу №200 Антон Котвіцький. - Також ми наполягаємо на припиненні повноважень і притягненні до кримінальної відповідальності секретаря окружної виборчої комісії. Якщо наші вимоги не будуть виконані, ми боротимемось проти свавілля регіоналів шляхом проведення масових вуличних протестів.

Крім цього, Політична партія «УДАР Віталія Кличка» вже подала в Черкаський окружний адміністративний суд позов щодо скасування рішення від 30.09.12 р. про зміну розподілу керівних посад у дільничних виборчих комісіях.

Кандидати в депутати мають намір проводити вуличні акції протесту до тих пір, доки корумповані члени комісії не будуть звільнені.

 

  1 Жовтня 2012 +Коментар | подобається