Останні події

Рука руку миє?

 

6 липня 2012 року в Черкасах на Соборній площі відбулися події, які міліція називає «згортанням наметового містечка». Проти кількадесяти мітингуючих з приводу прийняття Закону «Про засади мовної політики» за вказівкою зверху (усі розуміють хто міг дати такий наказ) вивели батальйон патрульно-постової служби м. Черкаси. Із застосуванням грубої фізичної сили протестувальників били та затримували. Пізніше всіх звільнили, а суд закрив проти них адміністративну через «відсутність складу злочину».

Був серед затриманих і кандидат у народні депутати України від партії «УДАР» Ярослав Нищик: «Я не перший рік в політиці, і це далеко не перший мій досвід участі в мирних акціях протесту проти прийняття антинародних та антидержавних законів, але з таким я ще не стикався. Міліціонери, маючи п\'ятикратну перевагу над протестуючими, не спинялися ні перед чим. Затримували і молодих, і людей старшого віку. Усю Україну облетіли жахливі кадри того, що відбулося. Місто Черкаси ще не знало такого паплюження всіх можливих правових норм та моралі», - обурюється Ярослав Нищик.

Юридична служба Черкаського обласного осередку партії «УДАР» спільно з кандидатом в народні депутати України Ярославом Нищиком підготувала запит до прокуратури з проханням надати інформацію про визнання дій правоохоронців неправомірними чи визнання таких дій невиправдано жорстокими. Також було надано прохання озвучити чи були застосовані стягнення, і які саме, до правоохоронців, дії яких могли бути визнані неправомірними.

Натомість 19 вересня було отримано офіційну відповідь з прокуратури, в якій йшлося про відмову у порушенні кримінальної справи. Інформації зі змістом запиту не містилося жодної.

- Це все дуже схоже на фарс. Прокуратура явно покриває правоохоронців, а разом з ними тих осіб, які віддали їм наказ на придушення мирного протесту у такій формі, - коментує дії прокуратури кандидат у народні депутати Ярослав Нищик. - Я не тримаю зла на тих хлопців, які одягли форму міліціонерів і чинять безчинства. У них завжди є відмовка, що виконували наказ. Їхні матері їм все скажуть. Хай їм буде соромно дивитися в очі батьків. Але вважаю, що покарання мали б понести ті майори та підполковники з пузами, які стояли за їх спинами. Ще більше питань викликає відповідь з прокуратури. Це дуже схоже на намагання відмахнутися від страшного сну, який несе за собою погані передчуття. А передчуття їхні справдяться після 28 жовтня, дня виборів!», - зазначив Ярослав Нищик.

 

  20 Вересня 2012 +Коментар | подобається